×

Dokumentiranje odgojno-obrazovnog rada

Riznica znanja

Glavni cilj modula Dokumentiranje odgojno-obrazovnog rada je prikazati različite načine dokumentiranja u dječjem vrtiću.

O edukaciji

Uloga suvremenog odgojitelja je višedimenzionalna, a jedna je dokumentiranje odgojno-obrazovnog procesa rada. Pomoću pedagoške dokumentacije svaki odgojitelj ima priliku unaprijediti svoj rad, obogatiti sebe i dijete, kao i ustanovu u kojoj djeluje. Dokumentiranje predstavlja alat za unaprjeđenje kvalitete odgojno-obrazovne prakse.

Koji su načini i oblici dokumentiranja? Kako i što dokumentirati? Kako dokumentirati suradnju na različitim razinama? Navedena pitanja samo su neka od polazišnih točaka ovog modula. Raznovrsna dokumentacija omogućava zajedničku refleksiju i samorefleksiju, a glavni cilj ovog modula je prikazati različite načine dokumentiranja.

Program

Pregled stavki programa

Dokumentiranje odgojno-obrazovnog procesa

Format: Online predavanje
Edukator: Antonija Vukašinović

Shvaćanje dokumentacije kao podrške, a ne kao prepreke može doprinijeti razvoju refleksivne prakse i ostvarivanju dobrobiti za djecu, odgojitelje i roditelje.

Profesionalni razvoj odgojitelja

Format: Online predavanje
Edukator: Petra Gotal

Za uspješan profesionalni razvoj odgojitelja u 21. stoljeću, važno je omogućiti pristup različitim oblicima učenja, uključujući formalne i informalne aktivnosti učenja.

Pedagog - etnograf i sukonstruktor kvalitete prakse i kurikuluma vrtića

Format: Online predavanje
Edukator: Anita Malašić

Dokumentiranje predstavlja osnovnu alatku za promatranje, razumijevanje, planiranje i evaluiranje odgojno-obrazovnog procesa.

Panel diskusija s predavačicama 3. modula

Format: Okrugli stol
Edukator: Petra Gotal, Anita Malašić

Modul Dokumentiranje odgojno-obrazovnog rada zatvaramo panel diskusijom u kojoj sudjeluju svi predavači trećeg modula, a razgovor vodi Lana Kihas.